Diyanet Gazlıgöl’de Anaokulu Açıyor
Hiç Memnun DeğilimMemnun Değilimİdare EderMemnunumÇok Memnunum (Henüz Hiç Oylanmadı. // Lütfen Puan Veriniz.)
Loading...

| Eylül 30, 2015 | 0 Comments

İhsaniye Müftülüğüne bağlı Gazlıgöl Kasabası Diyanet Anaokulunda çocuklar için hem dinlerini öğrenebilecekleri hem de eğlenceli vakit geçirebilecekleri oyun sınıfı hazırlandı. Hem oyun araç ve gereçleri hem de eğitici materyallerle hazırlanan sınıfta, çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Dini bilgler ve Kuranı Kerim başlıklarıyla iki bölümden oluşacak eğitimlerde, Allahın varlığı, Peygamber sevgisi gibi konuların yanı sıra harf boyama, noktaları birleştirme gibi etkinliklerle Kuran okuma öğretilecek.

Projeyle alakalı olarak bilgi veren Gazlıgöl Fatih Cami Dernek Başkanı, aynı zamanda Fatih Camii İmam Hatibi Mahmut Karakaş: “Uzun zamandan beri bu projeyle ilgili olarak, gerek müftülüğümüz, gerekse belde halkımız ile ortak bir tahayyül içindeydik. Dindar bir nesil yetiştirme bağlamında bu projenin birçok artısı olacaktır. Çocuklarımıza Din Eğitimi sunmak çok önemli bir görevdir. Bunu Müftülerimiz personelleriyle beraber çocuklara, gençlere, yaşlılara, Camide veya Kuran Kursunda sunmaktadır. Ve bu hususta daha fazla gayret göstermek gerekmektedir. Peygamberimizin, İki günü bir olan ziyandadır, mübarek cümlesini unutmamalıyız ve ona göre daha çok çalışmalıyız. Çocuklarımıza çocuk yaştayken Din Eğitimi vermek onların ilerde topluma, vatana, millete hayırlı evlatlar olarak yetişmesini sağlayacaktır. Bu hizmetler arz talep meselesidir. Marifet iltifata tabiidir. Bu hizmetin meydana gelmesinde emeği olan İlçe Müftümüze, din görevlisi arkadaşlarıma, halkımıza özellikle yer tahsisi konusunda bizlere yardımcı olan Belediye Başkanımız Selahattin Keskin’e teşekkür ediyorum.Büyük olan Allah’ın dini adına atılan hiçbir adım küçük değildir, düsturundan hareketle başlattığımız projemizi Rabbim hayırlı ve mübarek etsin.” Dedi.

Etiketler: , , ,

Kategori: Haberler

Bir Mesaj Bırakın