GAZLIGÖL-ZAFER HAVAALANI ARASINA RAYLI SİSTEM
Hiç Memnun DeğilimMemnun Değilimİdare EderMemnunumÇok Memnunum (Toplam oy: 3 - Puan: 5,00)
// Lütfen oy veriniz.
Loading...

| Ocak 28, 2015 | 1 Comment

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılındaki ilk toplantısında Afyonkarahisar-Gazlıgöl-Zafer Havaalanı arasında kurulması planlanan hafif raylı sistem kamuoyuna duyuruldu. Projeyi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba’nın da destekleyeceği belirtildi

MURAT ARISOY

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılındaki ilk toplantısı Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlendi. Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’in başkanlığında sürdürülen İl Koordinasyon Kurulu’nda daire müdürleri, kurumlarının yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
2023 VİZYONU ARASINDAYDI
İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Afyonkarahisar-Gazlıgöl-Zafer Havaalanı arasında yapılması öngörülen hafif raylı sistem, damgasını vurdu. Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, proje ile ilgili AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba ile görüşülmesi gerektiğini söyledi. Vali Güner ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa ile dikkat çekici bir diyalog gerçekleşti. İşte o diyalog:
-Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Tramvay hattı ile ilgili ne yaptık?
-TCDD 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa: Şehir içinde mi?
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Şehir içinde Gazlıgöl hattı…Sait Açba Bey bir proje sunacaktı zannediyorum. Sizin depolarda lokomotifler varmış. Bunlarla beraber bir çalışma yapılacaktı. Bu anlamda Özel İdare’ye para aktaracaklar. Gerekli şartnameleri oluşturup bu işi harekete geçireceğiz.
– TCDD 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa: Faaliyete geçen projelerin tamamını Belediyeler projelendirerek gerçekleştiriliyor.
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Farklı bir model uygulayacağız.
– TCDD 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa: Bizim konvansiyonel hatla hafif raylı sistem apayrı şeyler.
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Mevcut hattı kullanacağız. Sinyalizasyon yapılacak.
– TCDD 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa: Mevcut hat, sinyalizasyon yapılırsa olabilir. Gazlıgöl’e zaten hattımız var. İşletme yapabiliriz. Ama bunun yolcusu olmaz. Otobüs ve minibüsler şehre geldiği için bunun yolcusu olmaz.
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Siz Sait Açba Bey ile görüşün. Gerekirse biz yerelde bunun ihalesini yaparız.
– TCDD 7’nci Bölge Müdürü Enver Timurboğa: Sabahleyin ve akşamleyin Eskişehir’den Afyon’a trenimiz var. Afyon’dan Gazlıgöl’e yolcu görünmüyor. Pek cazip gözükmüyor.
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Taşıyarak potansiyeli oluşturacağız.
-Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban: Bu Proje, Sayın Bakanımızın Afyonkarahisar 2023 Vizyonu için kendisinin yazdırdığı ve kamuoyuna deklare ettiği bir proje. Havaalanı’ndan Afyon’a kadar. Sait Bey buna havaalanı, Gazlıgöl, Afyon ilavesini istiyor. Bundaki amaç Gazlıgöl’deki devremülk sahiplerinin havayolunu ve treni daha hızlı kullanması. Proje onların. Bizim tartışmamıza bile gerek var. Finansmanı sağlayacağız diyorlar.
– Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner: Bu konudan Ulaştırma Bakanımızın bilgisi var. Not olarak verdik, tamam dedi. Biz bürokratik ve teknik çalışmasını yapmamız lazım. Bunu şehir de irdelesin. (Kocatepe Gazetesi)

Etiketler: , , ,

Kategori: Haberler

Yorum (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. ali diyor ki:

    çok güzel bir haber..afyondan gazlıgöle ulaşmak bir sorun..minibüslerin ne saati belli ne güzergahları belli..sürekli değişiyor..duraklarda beklemekten ağaç oluyoruz..raylı sistem çok iyi olur..hemen kurulmalıdır..

Bir Mesaj Bırakın

Sex Chat Live Jasmin WP-Clear 3.0 Theme